Zdrowo i na sportowo. Charytatywna impreza dla chorej dziewczynki

W niedzielę, 9 czerwca, w parku Wolności w Pabianicach miała miejsce impreza, z której dochód został przeznaczony na leczenie ciężko chorej dziewczynki, cierpiącej na zespół Retta. W wydarzeniu, jako partner, wzięło udział m.in. Pabianickie Centrum Medyczne.

Do uczestnictwa w II Pabianickim Charytatywnym Biegu i Marszu Nordic Walking, połączonym z piknikiem „Zdrowa rodzina”, zaprosili nas organizatorzy, czyli fundacja „Zdrowy Biust” oraz stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice”. Patronat nad imprezą objął Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

W dniu wydarzenia park już od godzin porannych gromadził biegaczy oraz miłośników maszerowania z kijkami. Wszyscy mieli do pokonania 5 kilometrów. Z PCM na starcie (a po przebiegnięciu tego dystansu na mecie) pojawili się Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych oraz Renata Andziak, kierownik działu świadczeń medycznych i szkoleń.

Na placu przy amfiteatrze stanęły punkty rozmaitych placówek i instytucji związanych z ochroną zdrowia. Było wśród nich stoisko Pabianickiego Centrum Medycznego, gdzie nasze pielęgniarki wykonywały chętnym pomiary ciśnienia, tętna i glikemii. Obok mieścił się punkt Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Tutaj na najmłodszych czekały gry, malowanki i balony, jabłka i krówki, a dorośli mogli porozmawiać z zespołem ŚCZPDiM oraz uzyskać informacje dotyczące jego działalności. Nie mogło też zabraknąć ratowników medycznych i nowej karetki transportowej. A lubiany przez wszystkich miś Zdrowitek pozował do zdjęć nie tylko z najmłodszymi.

Dziękując za każdą wizytę na naszych stoiskach, już teraz zapraszamy do odwiedzenia PCM na kolejnych imprezach. Do zobaczenia!