Nowe podnośniki dla oddziałów szpitalnych

Do oddziałów szpitalnych PCM trafiły nowe podnośniki transportowo – kąpielowe. Dzięki nim personelowi jest wygodniej zajmować się pacjentami, którzy nie są w stanie poruszać się samodzielnie.

Pięć nowoczesnych, sterowanych pilotem urządzeń zostało kupionych w ramach programu „Dostępność Pabianickiego Centrum Medycznego”. Kolejnych sześć sfinansował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Inwestycja w tego rodzaju wyposażenie oznacza przede wszystkim ułatwienie pracy fizjoterapeutom i pielęgniarkom.

- Część naszych pacjentów, chociażby po udarach, nie jest w stanie wstać o własnych siłach z łóżka, nie mówiąc już o przejściu do łazienki. W takich sytuacjach korzystamy właśnie z podnośników. Urządzenie bardzo ułatwia przeniesienie czy przewiezienie chorego – wyjaśnia spec. piel. Marta Bolek, pielęgniarka oddziałowa w oddziale rehabilitacji neurologicznej wczesnej.

Podnośniki przekazano dwóm oddziałom wewnętrznym, neurologicznemu, rehabilitacji neurologicznej wczesnej, chirurgii urazowo – ortopedycznej, szpitalnemu oddziałowi ratunkowemu oraz zakładowi opiekuńczo – leczniczemu.

Podnośnik transportowo - kąpielowy