Pomiary, karetka i miś Zdrowitek. Tak było na obchodach Światowego Dnia Wody

Pabianickie Centrum Medyczne chętnie bierze udział w rozmaitych wydarzeniach. Nie inaczej było w sobotę, 13 kwietnia, kiedy w naszym mieście miały miejsce obchody Światowego Dnia Wody.

Impreza została zorganizowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji na terenie stacji uzdatniania wody „Zagajnikowa”, po sąsiedzku z PCM.

Jako partner wydarzenia szpital przygotował dla pabianiczan bezpłatne pomiary tętna, ciśnienia i glikemii. Dwie wykonujące je pielęgniarki nie mogły narzekać na brak chętnych, którzy chcieli poddać się badaniom.

– Zainteresowanie nimi przerosło nasze oczekiwania. W sumie z pomiarów skorzystało niemal 250 osób – informuje Elżbieta Piechal, jedna z pielęgniarek.

Przy punkcie Pabianickiego Centrum Medycznego stanęła nowa karetka transportowa (volkswagen crafter), budząc ciekawość dzieci i dorosłych – za kierownicą siadali nie tylko najmłodsi… Można było również obejrzeć pojazd od środka, oczywiście wraz z jego wyposażeniem.

Bezkonkurencyjny okazał się jednak miś Zdrowitek (maskotka PCM), który ku zadowoleniu swojemu i innych z radością pozował do zdjęć.

Pogoda dopisała, a liczne atrakcje sprawiły, że impreza okazała się bardzo udana.

My, dziękując wszystkim, którzy odwiedzili nasz punkt, zaczynamy odliczanie dni do kolejnego wydarzenia.